Po głowie krążą Wam różne pomysły, ale nie wiecie czy akurat ta technika wykonania pracy konkursowej jest dopuszczalna? Dziś bierzemy ten temat pod lupę!

Jak pewnie wiecie z regulaminu praca konkursowa musi zostać przesłana w formie krótkiego wideo (3-5 min.). Czy to oznacza, że tylko filmy są dopuszczalne w konkursie? Tak może się wydawać na pierwszy rzut oka, jednak nie do końca tak jest!

Praca konkursowa może równie dobrze mieć formę plastyczną, czyli plakatu, komiksu, kolażu – wszystko zależy od Waszej inwencji twórczej i kreatywności. Aby mogła zostać zgłoszona do konkursu „Na Tropie” musi zostać nagrana (np. kamerą w telefonie komórkowym) – to właśnie na podstawie tego nagrania, na którym zaprezentowano pracę, jest ona poddawana ocenie przez nasze Jury.

Wasz zespół ma fantastyczny pomysł na opowiadanie, w którym pojawią się wątki norweskie i polskie? Nic nie stoi na przeszkodzie, by nasze Jury je poznało. Wystarczy, że jedna osoba z Waszego zespołu je odczyta, a reszta to nagra. Pamiętajcie, że praca musi zostać zrealizowana w j. angielskim, ale nasz regulamin dopuszcza jeden wyjątek! Praca może zostać zrealizowana w j. polskim ale musi wtedy zawierać anglojęzyczne napisy.

Świetnie odnajdujecie się na scenie i macie pomysł na krótką inscenizację? Nam w to graj! Jesteśmy otwarci na sztuki teatralne, monologi czy deklamacje. Jedyne o czym musicie pamiętać – aby jeden z członków zespołu utrwalił Wasz występ i przesłał go nam w formie wideo.

Zapytacie – co jeśli nikt z nas nie pisze i nie maluje? A może macie pomysł na prezentację zdjęciową lub multimedialną z lektorem? Nic nie stoi na przeszkodzie, jeśli materiał będzie zapisany w formacie .mp4 lub .avi. Jeśli jednak macie wątpliwości dotyczące konwencji pracy – piszcie do nas na Facebooku www.facebook.com/konkursnatropie/ lub na adres kontakt@konkursnatropie.pl – na pewno Wam pomożemy!

Pamiętajcie również, że nasze Jury nie będzie brało pod uwagę jakości wideo więc jeśli nie macie profesjonalnego sprzętu – nic nie szkodzi. Prace będą oceniane ze względu na dwa aspekty – merytoryczny i kreatywno-realizacyjny.

Zapraszamy też na naszą stronę, gdzie znajdziecie listę najczęściej zadawanych pytań wraz z odpowiedziami https://www.konkursnatropie.pl/faq.

Niech moc twórcza będzie z Wami!